AS „SR” Braşov, la primul succes din scurta sa istorie (Sport) | Stiri din Brasov

AS „SR” Braşov, la primul succes din scurta sa istorie (Sport)

July 31, 2017

AS „SR” Braşov, la primul succes din scurta sa istorie

Sâmbătă, echipa suporterilor stegari, AS „Steagu Roșu” Braşov, a jucat primul meci din istorie.

Trupa braşoveană, susţinută din tribune de aproape 200 de fani, s-a impus la Cristian în faţa celor de la Inter cu scorul de 2-1. Primul gol din istoria celor de la AS „SR” Braşov a fost marcat de Dumitraşc, imediat după pauză. Inter a reuşit să restabilească egalitatea în urma unei lovituri de la colţ, dar golul victoriei lui Steagu Roșu a fost marcat în minutele de final ale partidei de Cristi Cocan.