Lewis Hamilton a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al SUA (Sport) | Stiri din Brasov

Lewis Hamilton a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al SUA (Sport)

October 24, 2016

Lewis Hamilton a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al SUA

Pilotul britanic Lewis Hamilton (Mercedes) a câştigat, duminică, Marele Premiu de Formula 1 al Statelor Unite ale Americii, pe circuitul din Austin, Texas, şi s-a apropiat de coechipierul Nico Rosberg în fruntea clasamentului general.

Este a şaptea victorie de cursă pentru Hamilton în acest sezon. După cele 56 de tururi, Lewis a fost cronometrat cu 1 oră, 38 de minute, 12 secunde şi 618 de miimi, cu 4.52 secunde mai rapid decât germanul Nico Rosberg, care s-a clasat pe doi. Podiumul a fost completat de către australianul Daniel Ricciardo...